BeAngels haalt 1,1 miljoen euro op bij zijn leden om dé Europese referentiespeler te worden

BeAngels haalt 1,1 miljoen euro op bij zijn leden om dé Europese referentiespeler te worden

BeAngels, een Belgisch netwerk van 'business angels', heeft onlangs fondsen ingezameld om zijn groeiambities waar te maken. Bijzonder is dat BeAngels geld ophaalde bij de eigen community van investeerders. Het is dan ook de bedoeling om in België een sleutelspeler in 'early stage' financiering te worden, mét vertakkingen naar de rest van Europa.

Ondanks de pandemie was 2020 een absoluut recordjaar, en BeAngels ging daarna gewoon op hetzelfde elan door. In 2021 haalde het netwerk meer dan 100 nieuwe investeerders aan boord, waardoor het nu in totaal 420 leden telt. Bovendien hielp BeAngels meer dan 60 transacties tot een goed einde te brengen en zag het de bedragen van zijn investeerders bijna verdubbelen, van 4,8 tot 7,3 miljoen euro. “Dat geweldige resultaat toont aan hoe enthousiast onze leden investeren in de reële economie. Ook getuigt het van de sleutelrol die BeAngels speelt op het vlak van fondsenwerving in België”, stelt CEO Claire Munck. Van de 7,3 miljoen euro die werd geïnvesteerd, kwam 1,4 miljoen euro terecht bij projecten die in aanmerking kwamen voor de taxshelter voor startende ondernemingen.

In 2022 wil BeAngels aanzienlijk blijven groeien, met name wat betreft het aantal investeerders en het aantal gefinancierde dossiers. Vooral op geografisch vlak zou het netwerk zich de komende maanden en jaren moeten kunnen onderscheiden: “ We willen ons op de financieringsmarkt profileren als nationale speler met Europese ambities. Doordat we onze diensten uitbreiden naar Nederlandstalige start-ups en investeerders, nemen de investeringsmogelijkheden voor onze leden en de financieringsopties voor bedrijven aanzienlijk toe”, voegt de CEO toe.

« Doordat we onze diensten uitbreiden naar Nederlandstalige start-ups en investeerders, nemen de investeringsmogelijkheden voor onze leden en de financieringsopties voor bedrijven aanzienlijk toe » Claire Munck - CEO van BeAngels

Het netwerk kijkt nu al verder dan de Belgische landsgrenzen. Zo zag eind 2021 een Luxemburgse tak het daglicht, kwamen er op twee maanden tijd twintig leden bij en wordt er volop gewerkt aan een eerste investeringsgroep waarin 'business angels' hun kennis met elkaar kunnen delen. In Noord-Frankrijk en Picardisch Wallonië werd dan weer een initiatief op touw gezet om een eerste Frans-Belgische investeringsgroep op te richten. Om nog maar te zwijgen van de 23 investeringen die in 2021 in heel Europa plaatsvonden via Verve Ventures, waarmee BeAngels bijna twee jaar geleden een solide partnership sloot.

Om deze strategie van geografische groei te versterken, zijn producten en diensten ook buiten België aan te bieden en de activiteiten van de 'business angels' te digitaliseren via tools die ontmoetingen met ondernemers, investeringsbeslissingen en toegang tot zijn portfolio stimuleren, heeft BeAngels besloten om kapitaal op te halen bij ... zijn eigen leden: “Het doet ons veel plezier en we zijn erg trots dat we alle fondsen in recordtijd konden verzamelen bij veertig van onze investeerders. Dat bewijst nog maar eens dat ze geloven in het potentieel van BeAngels en in ons ambitieuze groeiplan. En wat is er nu mooier dan klanten aandeelhouders te zien worden?”.